sowie

Pomagamy

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
2012-02-01 15:21

 Drodzy Czytelnicy, wszyscy jesteśmy już umęczeni tą pogodą. Tym bardziej, że nawet najstarsi górale nie pamiętają tak zimnego maja, a czerwiec też nie zapowiada się upalnie. Tymczasem, nie dość, że sami musimy walczyć z sennością i chandrą pogodową, to jeszcze zewsząd dochodzą do nas okropne informacje. Codziennie media codziennie informują o powodzi, która przetacza się niemal przez pół Polski. A jakby tego było mało, to jeszcze z naszego miejskiego podwórka dochodzą apele o pomoc. 23-letni Marcin dotknięty białaczką prosi o oddanie szpiku, a stacja krwiodawstwa woła o krew. Najchętniej zamknęlibyśmy oczy i zatkali uszy, żeby tylko tego nie widzieć i nie słyszeć. Bo przecież sami mamy pod dostatkiem własnych problemów, którymi nie obarczamy obcych. Ale czy będzie nam dobrze, jeśli obojętnie przejdziemy obok dramatów innych ludzi?

czytaj więcej... (kliknij)

2012-02-01 15:20

 Ponad sto wielkich worków, pełnych odzieży, pojechało we wtorek do Bierunia na Śląsku. Zbiórkę darów przeprowadziła Rada Wspólnoty Samorządowej Nowe Miasto. Jak mówi jej szef, Dariusz Mrozicki, mieszkańcy stanęli na wysokości zadania i chętnie się dzielili tym co mają. W rejonie Bierunia ludzie potracili cały dobytek. - Cieszę się, że był taki odzew, kiedyś my potrzebowaliśmy pomocy, teraz możemy się odwdzięczyć . Bieruń to 20 tysięczne miasteczko leżące w dorzeczu Wisły.

czytaj więcej... (kliknij)

ARCHIWUM